Recenze Realme GT Neo2: smartphone, kterému se těžko hledá chyba
15.3.2022
Řada smartphonů GT Neo od realme patří do střední třídy, nicméně z hlediska technických vlastností se telefony blíží vlajkovým lodím. Společnost nedávno představila druhou generaci oceňované řady. Nový model dostal špičkový procesor Qualcomm, 120Hz AMOLED obrazovku, trojitý fotoaparát a prostornou baterii. Stačí tyto trumfy, aby se staly bestsellerem? Dozvíme se v recenzi.
Knížková pouzdra pro Realme GT Neo2
Tvrzená skla pro Realme GT Neo2
Displej vlajkové lodi
Obrazovka realme GT Neo2 obsahuje 6,62palcový Samsung AMOLED displej s rozlišením FHD+. S reprodukcí barev displeje je vše v pořádku, navíc je podporována technologie HDR10 +. Pro osoby citlivé na PWM je k dispozici DC Dimming. Na pozorovací úhly a maximální hodnoty jasu si nelze stěžovat. V nastavení jsou k dispozici tři předvolby obnovovací frekvence: 60 Hz, automatický výběr a 120 Hz. Je lepší použít druhou možnost, protože automatický režim ve většině aplikací třetích stran přepne rozmítání na nižší hodnoty.
K dispozici je funkce Always on Display a zobrazované informace lze přizpůsobit. Na zamčené obrazovce můžete zobrazovat krásné animované obrázky, libovolný text, analogové nebo digitální hodiny, procento baterie a programové ikony s upozorněními. Pod displejem se ukrývá snímač otisků prstů. Stejně jako ostatní telefony BBK není jeho umístění příliš výhodné, protože je silně posunutý směrem dolů. Skener však rozpozná otisk prstu okamžitě a téměř bez chyb. I když jsou prsty mírně vlhké, snímač se s úkolem vyrovná.
Přísný vzhled
Novinka je dostupná ve třech barvách: černé, modré a světle zelené. Sklo na zadním panelu je matné a rámeček je plastový. Kovová ovládací tlačítka jsou rozmístěna na různých koncích a mají mírnou vůli. Blok fotoaparátu ze zadní strany výrazně vyčnívá, problém však řeší kompletní pouzdro.
Zařízení se ukázalo být těžké - asi dvě stě gramů. Model je vybaven dvěma reproduktory s podporou Dolby Atmos, které produkují čistý a basový zvuk. Přestože horní reproduktor nezní příliš hlasitě, stereo efekt je stále patrný. Na spodním konci umístěn USB Type-C a přihrádka na dvě SIM karty.
Multifunkční skořepina a pokročilá technologie
GT Neo2 je poháněno proprietárním rozhraním realme UI, nainstalovaným jedenáctou verzí operačního systému Android. V blízké budoucnosti společnost slibuje aktualizaci telefonu na firmware UI 3.0 s Androidem 12. telefon funguje rychle. Za dva týdny testování nedošlo k jedinému zpomalení.
Software nabízí mnoho užitečných možností. Jakýkoli program lze například otevřít z nabídky multitaskingu jako vyskakovací okno. K dispozici je funkce duplikování aplikací, což je zvláště výhodné, pokud máte více účtů v jedné službě. Pro hry je k dispozici předvolba GT, která aktivuje nejlepší frekvence procesoru a vysoký hertz obrazovky. Zařízení také umožňuje programově rozšířit množství paměti RAM o 7 GB s využitím části trvalého úložiště. Pro zachování důvěrnosti uživatelských dat je zajištěna ochrana jednotlivých souborů a aplikací heslem. Vyzdvihujeme také funkce nahrávání a rozdělené obrazovky, různá gesta a mnoho možností přizpůsobení, které vám umožní změnit rozhraní podle vašich představ.
Smartphone podporuje GPS, Glonass, Galileo a BeiDou, takže se s ním neztratíte. Pro kvalitní přenos signálu do sluchátek je zajištěno Bluetooth 5.2 a kompatibilita s kodeky aptX a aptX HD. Vysokorychlostní internet v realme GT Neo2 zajišťuje modul Wi-Fi 6. Zařízení se samozřejmě neobešlo bez NFC čipu pro bezkontaktní platby.
Maximální výkon
Telefon je vybaven osmijádrovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 870 vyrobeným 7nanometrovou procesní technologií. Za grafiku je zodpovědný akcelerátor Adreno 650. Odvod tepla z procesoru zajišťuje vícevrstvý parní chladicí systém s vrstvou ve formě teplovodivé pasty. Tento design se s tímto úkolem vyrovná dobře: za půl hodiny běhu benchmarku CPU Throttling Test se výkon čipové sady snížil o pouhých 13 % oproti původnímu. V zátěžovém testu 3DMark po dvacátém cyklu se zase výkon grafického akcelerátoru snížil o méně než 1 %.
Průměrná snímková frekvence během dvouhodinového hraní v Genshin Impact při maximálních předvolbách obrazu je 43 snímků za sekundu. Arkáda Asphalt 9 produkuje stabilních 57 snímků za sekundu a střílečka Tacticool - asi 100 fps. Zvláštní ocenění zmínku si zaslouží vysoká frekvence dotazování dotykové vrstvy obrazovky: 600krát za sekundu. Telefon okamžitě reaguje na všechny akce hráče, což vám umožňuje včas reagovat na to, co se děje ve hře. Po všech testech se výkon prakticky nezměnil, ale tělo přístroje se znatelně zahřálo.
Vysoce kvalitní obrázky kdykoliv
Hlavní kamera realme GT Neo2 se skládá ze tří modulů. Hlavní dostal rozlišení 64 megapixelů se světelností f/1,8, nechybí ani makro snímač s 4mm pevnou ohniskovou vzdáleností a 8megapixelový širokoúhlý snímač s pozorovacím úhlem 119 stupňů. Vlastní aplikace pro focení poskytuje obrovské množství režimů a možností.
Přestože je Snapdragon 870 schopen natáčet video v rozlišení 8K, výrobce omezil možnosti novinky na formát 4K se snímkovou frekvencí 60 fps. S takovým nastavením nefunguje stabilizace a nelze přepínat mezi moduly. Ale gadget se nepřehřívá a umožňuje vám zaznamenávat, co se děje, dokud není paměť plná. Při focení ve FHD při 60 fps je k dispozici „superstabilní režim“. Dokonale eliminuje otřesy i při běhu. Potěší také rychlý a správně fungující autofokus.
Duální baterie a ultrarychlé nabíjení
Telefon má dvě 2500 mAh baterie. Proprietární technologie rychlého nabíjení SuperDart se podle vývojářů stará o výdrž baterie. Zařízení je napájeno dodávaným 65W adaptérem. S ním zařízení doplní energii na 50 % za 13 minut a na 100 % za 35 minut. Taková čísla lze považovat za jedna z nejlepších na celém trhu s mobilními telefony.
Co se týče autonomie, model nás také nezklamal. Při sledování FHD film při středním jasu v režimu letadla vydrží baterie19 hodin. Genshin Impact můžete hrát v režimu GT 3,5 hodiny a v méně náročném Tacticool - až 6 hodin s aktivními 100 fps.
Specifikace:
Displej: 6,62", E4 AMOLED, 2400 x 1080 pixelů, 397 ppi, 120 Hz, HDR10+
Chipset: CPU Qualcomm Snapdragon 870 5G (až 3,2 GHz, 7nm), GPU Adreno 650
Ram a pamět: 12 GB LPDDR5, 256 GB UFS 3.1
Baterie: 2x 2500 mAh
Kamery: hlavní - 64 MP (f / 1,8) + 8 MP (širokoúhlý, 119 °, f / 2,3) + 2 MP (f / 2,4, makro), přední - 16 MP (f / 2,5)
Připojení: 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS, GLONASS, Galileo a Beidou
Rozměry a hmotnost: 162,9 x 75,8 x 8,6 mm, 200 gramů
Vlastnosti: parní chladicí systém, duální baterie, snímač otisků prstů v displeji, aptX HD, stereo reproduktory, 65W rychlé nabíjení, NFC
Testy:
Antutu: 726 193
Geekbench 4: 4664 jednojádrový, 12870 vícejádrový
Geekbench 5: 1015 jednojádrový, 3177 vícejádrový
3Dmark: Wild Life - 4222, Wild Life Extreme - 1230
Autonomie: až 19 hodin, sledování offline videa až 22 hodin sledování YouTube, až 3,5 hodiny hraní Genshin Impact (60 fps), až 6 hodin hraní Tacticool (100 fps)
Výsledek
Novinka Realme GT Neo 2 je dobrá ve všech směrech. Telefon běží pod kontrolou produktivního a stabilního procesoru, dobře fotí v jakémkoli světle a podporuje velmi rychlé nabíjení. Nemluvě o kvalitní 120Hz obrazovce a dobrých stereo reproduktorech. Všechny tyto vlastnosti dělají z GT Neo2 jednu z nejlepších nabídek ve střední třídě.
Knížková pouzdra pro Realme GT Neo2
Tvrzená skla pro Realme GT Neo2
Podobné produkty
- Recenze Google Pixel 6: skvělý telefon i přes pár nedostatků
- Recenze Realme GT Neo2: smartphone, kterému se těžko hledá chyba
- Recenze Samsung Galaxy S22: menší upgrade nebo něco víc?
- Recenze Vivo Y33s: skvělý poměr cena/výkon
- Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra: král vlajkových lodí se stylusem
- Recenze HUAWEI P50 Pro: stále nejlepší fotografická vlajková loď?
- Recenze Samsung Galaxy S21 FE: skutečná polovlajková loď?
- Recenze Vivo Y21: roztomilý, cenově dostupný, s NFC
- Recenze Xiaomi Mi 11 Lite 5G : střední třída ve stylu
Podobné produkty
- Recenze Google Pixel 6: skvělý telefon i přes pár nedostatků
- Recenze Realme GT Neo2: smartphone, kterému se těžko hledá chyba
- Recenze Samsung Galaxy S22: menší upgrade nebo něco víc?
- Recenze Vivo Y33s: skvělý poměr cena/výkon
- Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra: král vlajkových lodí se stylusem
- Recenze HUAWEI P50 Pro: stále nejlepší fotografická vlajková loď?
- Recenze Samsung Galaxy S21 FE: skutečná polovlajková loď?
- Recenze Vivo Y21: roztomilý, cenově dostupný, s NFC
- Recenze Xiaomi Mi 11 Lite 5G : střední třída ve stylu