Recenze: Honor 70 - Novinka, která stojí za to!
9.3.2023
Přinášíme vám recenzi na velmi zajímavou novinku - Honor 70 pro střední třídu mobilních telefonů. Na papíře se může pochlubit nejnovějším fotoaparátem IMX800 od Sony, velmi úspěšným čipsetem Snapdragon 778G+ a moderním designem. Ale jaký je tento telefon v praxi? To vám shrneme v naší recenzi.
Tělo samotného telefonu
moderní až luxusní vzhled: zadní strana je vyrobena ze skla s matným povrchem, které je příjemné na dotyk a rámeček je vyroben z lesklého plastu. Díky tloušťce 7,9 milimetrů a zakřiveným okrajům na bocích působí telefon kompaktně. Honor 70 je k dispozici ve třech barvách: půlnocně černé, smaragdově zelené a "bleskující krystal". Mimochodem, matný povrch je k dispozici pouze u smaragdově zelené verze. Tlačítka pro zapnutí a pro ovládání hlasitosti jsou umístěny na pravé straně. V dolní části se nachází port USB Type-C s jedným reproduktor. Zní hlasitě a čistě, ale snadno se dá překrýt dlaní, například během hraní her nebo sledování videí. Chybí infračervený senzor a audiojack. Také nebyla deklarována odolnost proti vodě, i když zásobník pro dvě SIM karty má gumovou těsnění.
Tradiční Honor displej
Pro Honor 70 byl vybrán 6,67 palcový OLED panel se zakřivením pod úhlem 58 stupňů. Vypadá to futuristicky, ale všechny tyto panely mají jednu nevýhodu - barevné přenosy se na okrajích trochu zkreslují. Jinak je však obrazovka velmi uspokojující. Výrobce snížil citlivost senzoru v místech zakřivení, aby se zabránilo falešným dotykům. V nastavení je k dispozici flexibilní úprava palety barev a notifikací, které jsou zobrazovány pomocí funkce Always on Display na uzamčené obrazovce. Pod obrazovkou je umístěn skener otisků prstů. Kvůli malému prostoru se někdy stávají chyby, ale pokud se trefíte, úspěch rozpoznání prstu je téměř vždy zaručen. Panel podporuje frekvenci obnovování až 120 Hz a frekvenci vzorkování dotykové vrstvy až 300 Hz, takže odezva na dotyky je minimálně zpožděna. Kromě toho je na obrazovku z výroby nanesena kvalitní hydrogelová fólie. Co se týče jasu displeje a pulzové šířkové modulace (PWM), nejsou zde žádné mínusy.
Kamera hodna vlajkového modelu
Na zadní straně jsou umístěny tři objektivy, které jsou umístěny na dvou kulatých podstavcích výrazně vyčnívajících ze zadní části telefonu. Hlavní modul je pokročilý Sony IMX800 s rozlišením 54 megapixelů, s clonou f/1.9 a velikostí 1/1,49 palce. K němu je připojen snímač s rozlišením 50 megapixelů v kombinaci s ultraširokoúhlým objektivem o úhlu 122 stupňů a hloubkovým snímačem o velikosti 2 MP. Aplikace "Kamera" nabízí mnoho užitečných funkcí. Kromě běžných funkcí, jako je rozpoznávání dokumentů, "Profi" a "Portrét", jsou k dispozici i dvě exkluzivní. Funkce "Multivideo" umožňuje nahrávání videí na hlavní a ultraširokoúhlý nebo přední modul současně v zrychleném a zpomaleném režimu. Tuto funkci již známe z Honor 50, ale funkce "Smart-video-fokus" zobrazuje na obrazovce současně dvě videa - celkový záběr a konkrétně vybraný objekt focení. Maximální dostupný formát videa je 4K při frekvenci 30 snímků za sekundu. Při 60 fps telefon může nahrávat pouze videa ve Full HD. Elektronická stabilizace je k dispozici v jakémkoli režimu, stejně jako možnost přepnutí mezi moduly během natáčení. Zvuk je zaznamenáván kvalitně - ve stereo a s kvalitním potlačením hluku.
Vyvážená výbava
Za rychlost v zařízení je odpovědný procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ s grafickým zrychlovačem Adreno 642L. Mimochodem, v loňském modelu Honor 50 byl stejný Snapdragon 778G bez plusu v názvu. Rozdíl mezi chipsety spočívá v mírně přetaktovaných jádrech Kryo 670 Prime, takže výkonový nárůst oproti předchůdci není téměř žádný. Řešení je provedeno na 6-nanometrovém technologickém procesu, pracuje na frekvenci až 2,5 GHz a podporuje síť 5G. Honor 70 získal 8 GB operační paměti typu LPDDR4X a 256 GB interního úložiště ve formátu UFS 3.1. Náročná anime hra Genshin Impact s vysokými grafickými nastaveními běží průměrně s 35-40 snímky za sekundu. Výrazné záseky se vyskytují během scén bojů a při rychlém pohybu po světě. Online střílečka Tacticool na druhé straně ukazuje stabilních 120 snímků za sekundu na maximum.
Telefon běží na platformě Android 12 s aktualizovaným obalem Magic UI 6.1. Pracuje rychle a plynule, bez pádů a sekání. Mezi zajímavé možnosti patří nezávislý prostor PrivateSpace - jakýsi paralelní operační systém, kde se data a programy nepřekrývají s hlavním OS. Také je k dispozici chráněné úložiště hesel. Je možné vytvářet klony aplikací pro použití s různými účty, nicméně tato funkce není podporována pro všechny aplikace. K dispozici jsou také rychlé gesta pro vytváření screenshotů a nahrávání obrazovky pomocí klepání prsty. Pro efektivní multitasking lze využít mód s více okny, který umožňuje otevírat různé miniaplikace přes hlavní uživatelské rozhraní.
Odolná baterie
s rychlým nabíjením V tenkém těle Honor 70 se výrobci podařilo nainstalovat baterii s kapacitou 4800 mAh. Při našem standardním testování při středním jasu v režimu letadlo video nepřetržitě hrálo po dobu 21 hodin a streamování videa z YouTube ve 1080p rozlišení bylo možné až 19 hodin. Při několika hodinovém hraní hry Genshin Impact v režimu vysoké výkonosti se zařízení vybilo pouze o 46%. Honor 70 podporuje vlastní rychlé nabíjení SuperCharge s výkonem 66 W. Součástí balení je odpovídající napájecí adaptér. Díky němu se baterie dobije z nuly na 50% za 19 minut a plně za 48 minut.
Specifikace:
Displej: 6,67", OLED, 2400 x
1080 pixelů, 395 ppi, 120 Hz, HDR10+
Chipset: CPU Qualcomm Snapdragon 778G+ (až 2,5
GHz, 6nm), GPU Adreno 642L
Paměti a RAM: 8 GB LPDDR4X, 256 GB UFS 3.1
Baterie: 4800 mAh
Kamery: zadní - 54 MP (f / 1,9) + 50 MP
(širokoúhlý, 122 °, f / 2,2) + 2 MP (f / 2,4, hloubka), přední - 32
MP (f / 2,4)
Připojení: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS, GLONASS,
Galileo a Beidou
Rozměry a váha: 161,4 x 73,3 x 7,9 mm, 178
gramů
Hlavní vlastnosti: Magic UI 6.1 shell, vodopádová
obrazovka, nabíjení 66 W SuperCharge, snímač otisků prstů pod
displejem, modul NFC
Závěr
Honor 70 je zajímavým telefon střední cenové kategorie s dobrými foto možnostmi díky algoritmům převzatým od vlajkových lodí výrobce a kvalitním displejem. Nicméně, bylo by fajn vidět také stero reproduktory a alespoň minimální ochranu proti vodě. Jinak se jedná o vyvážený přístroj se zajímavým designem, výkonným hardwarem, špičkovým displejem a slušnou výdrží baterie.
Podobné produkty
- Recenze: Honor 70 - Novinka, která stojí za to!
- Článek: Bezdrátová bluetooth sluchátka VS klasická drátová sluchátka
- Článek: Nejoblíbenější mobilní telefony v České republice
- Recenze: Nothing Phone (1) - Je libo Android bez "oblečení" ?
- Článek: Jak vyfotit tu nejlepší Selfie
- Kryt či pouzdro s vlastní fotkou?
- Recenze: Zlatý střed jménem Samsung Galaxy A53 5G
- Článek: Ideální telefon pro podnikatele
- Článek: Historie a vývoj mobilních telefonů
- Článek: Jak založit účet a začít úspěšnou kariéru na tiktoku
- Recenze: Vivo Y35! ideální volba pro nenáročné uživatele
- Článek: Jak vybrat první telefon pro své dítě?
- Recenze: Realme 10 Pro Plus - to nejnovější a nejlepší od Realme
- Recenze: Je Realme 10 Pro hoden nést označení "Pro"?
Podobné produkty
- Recenze: Honor 70 - Novinka, která stojí za to!
- Článek: Bezdrátová bluetooth sluchátka VS klasická drátová sluchátka
- Článek: Nejoblíbenější mobilní telefony v České republice
- Recenze: Nothing Phone (1) - Je libo Android bez "oblečení" ?
- Článek: Jak vyfotit tu nejlepší Selfie
- Kryt či pouzdro s vlastní fotkou?
- Recenze: Zlatý střed jménem Samsung Galaxy A53 5G
- Článek: Ideální telefon pro podnikatele
- Článek: Historie a vývoj mobilních telefonů
- Článek: Jak založit účet a začít úspěšnou kariéru na tiktoku
- Recenze: Vivo Y35! ideální volba pro nenáročné uživatele
- Článek: Jak vybrat první telefon pro své dítě?
- Recenze: Realme 10 Pro Plus - to nejnovější a nejlepší od Realme
- Recenze: Je Realme 10 Pro hoden nést označení "Pro"?